poniedziałek, 2 czerwca 2014

Scooby Doo


1. Żeby zrobić sympatycznego Scooby Doo zaczynamy oczywiście od tułowia. W tym celu bierzemy kawałek brązowej masy cukrowej i formujemy wałek. Stawiamy go pionowo i robimy przewężenie w połowie. Na dole może być trochę szerszy niż u góry.

Łapy robimy również z brązowej masy - formujemy cienkie wałeczki, po dwa na przednie i tylne łapki.
Tylne łapy -wałeczek z jednej strony spłaszczamy, z drugiej zginamy pod kątem 90 stopni. Łapę zginamy w połowie i tak przyklejamy w dolnej części tułowia, po obu stronach.


Przednie łapki -  wałek spłaszczamy trochę mniej niż tylną łapę, drugi koniec zaginamy pod kątem 90 stopni a  po środku delikatnie wyginamy, tworząc kolano. Łapki przyklejamy w górnej części tułowia.
Na dole każdej łapki robimy po dwa nacięcia, tworząc palce. W miejscach zgięć łap też zróbmy delikatne nacięcia, będzię bardziej realistycznie.

2.  Przyklejamy czarne plamki - jedną większą z tyłu, po dwie na każdej łapie.
Z tyłu przyklejamy ogon z brązowej masy w postacie dluższego wałeczka.

3. Obroża - z niebieskiej masy robimy wałeczek i przyklejamy go naokoło górnej części tułowia.
Również z niebieskiej masy wycinamy mały romb, przyklejamy go na rozwałkowaną żółtą masę i docinamy na ten sam kształt. Zawieszkę przyklejamy z przodu do obroży, żółtą masą wyklejamy na niej litery SD. Zawieszkę z obrożą łączymy kawałkiem żółtej masy.


4.  Głowa - z brązowej masy formujemy jajo, spłaszczamy je trochę w górnej i dolnej części.
U dołu z małego wałeczka formujemy "uśmiech" Scooby Doo.
Z brązowej masy robimy dwie "łezki i przyklejamy na uśmiechem, tworząc mordkę Scooby  Doo.
Łezki zaginamy po zewnętrznej do środka.

Z czarnej masy lepimy mały trójkącik i przyklejamy po środku. Z czarnej masy robimy również po trzy kropki na każdym policzku. 
Na głowie przyklejamy dwa białe oczka a na nich dwie czarne kropki, wzrok może być rozbiegany.


Zostały jeszcze uszy -  tym celu na czubku głowy robimy wgłębienia. Z brązowej masy formujemy uszy, robiąc w nich delikatne w głębienia. Węższą stroną wklejamy je w zrobione otwory.
I gotowe!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz